Plebania

Proboszcz usiłuje się dowiedzieć, dlaczego Piętakowa woli wrócić do Domu Opieki niż ponownie zamieszkać z synem i Sylwią. Józek postanawia wyjaśnić tę sprawę. Idzie do Piętaków. Sylwia spokojnie wpuszcza go do domu. Jest pewna, że mąż nie powie na nią złego słowa. I ma rację. Gdy tylko Józek zaczyna sugerować, że Sylwia niewłaściwie się zachowuje, Pietak wybucha gniewem i niemal wyrzuca policjanta z domu.
Sylwia opiekuje się sparaliżowanym mężem. Zaniepokojony Piętak wypytuje żonę o zdrowie matki. Sylwia stara sie go uspokoić. Przekonuje go, że w ośrodku staruszka ma najlepszą opiekę, lepszą niż miałaby u nich. Załatwia mężowi prywatną rehabilitantkę, aby wraz z Darkiem spokojnie zająć się interesami.
Krzysztof nie jest zachwycony znajomością Naty z Wnukiem. Ostrzega ją, że nie powinna spotykać się ze złodziejem. Nata dowiaduje się od babci Wnuka, że Kuba został wyrzucony z pracy właśnie za uczciwość wobec niej i Krzysztofa a nie jak twierdził Albin za kradzież.
Kuba bezskutecznie próbuje znaleźć pracę. Chciałby wyjechać z Tulczyna, ale komendant policji nie wyraża na to zgody. Zgodnie z zarządzeniem sądu chłopak nie może opuścić miejsca zamieszkania.