Plebania

Michalina przedstawia proboszczowi nowy, bardziej rozbudowany plan przedmałżeńskich nauk. Ku zaskoczeniu proboszcza, kobieta nie chce już prowadzić edukacji Joanny i Osy. Jest to dla niej zbyt bolesne. Nie chce wracać do przeszłości i swojego pobytu w poprawczaku. Proboszcz proponuje jej, że porozmawia na ten temat z Joanną. Joanna dochodzi do wniosku, że była zbyt okrutna wobec Michaliny.
Sylwia bezskutecznie szuka rehabilitanta dla męża. Darek próbuje uzgodnić z nią sprawy firmowe. Sylwia jest dla niego niegrzeczna. Darek nie zwraca uwagi na jej zachowanie i proponuje swoją pomoc. Dochodzi miedzy nimi do pocałunku. Wkrótce wraca ze sklepu teściowa. Niepokoi ją zachowanie Sylwii. Widzi też kurtkę pana Darka wiszącą w kuchni. Przypomina Sylwii, że Darek jest tu tylko pracownikiem. Nie powinna pozwalać mu na zbyt wiele. W samochodzie Sylwia zarzuca Darkowi, że był nieostrożny zostawiając u niej kurtkę. Tymczasem mężczyzna zostawił jeszcze na stoliku swój zegarek.
Kacper składa wyjaśnienia w sprawie kradzieży samochodu Krzysztofa. Potem odwiedza Wiki w gospodzie. Mówi jej, że załatwił już sprawę z Krzysztofem. Przyszedł do niej, bo chce się pożegnać.Musi na stałe wyjechać z Tulczyna. Krzywy i jego koledzy nie dadzą mu spokojnie żyć.