Plebania

Machejko ma wątpliwości, czy dobrze postąpił odrzucając propozycję pracy u Tracza w charakterze ochroniarza.Żona jest wprawdzie z niego dumna, bo stanął w jej obronie. Gdyby przyjał pracę, miałby stałe źródło utrzymania. Proboszcz popiera jego decyzję i doradza mu ostrożność w kontaktach z Januszem. Twierdzi, że Machejko ma coś wyjątkowego, czego Tracz jest pozbawiony : miłość bliskiej osoby.
Osa odwiedza Tracza. Ma pretensje do brata, że napuścił na nich Michalinę. Parafialna aktywistka stale doprowadza do konfliktów. Januszowi nie podoba się przyszła bratowa oraz podejście Osy do spraw wiary. Postanawia dać bratu kilka wskazówek, jak ma postępować z kobietami. Osa zarzuca Januszowi, że ten nie ma o tym pojęcia, dlatego jest sam. Janusz przyznaje, że kochał tylko jedną kobietę - Andżelikę.
Krzysztof odwiedza Wiki. Pyta ją, czy powinien zgłosić policji kradzież samochodu. Podejrzewa, że jej sprawcą był Kacper. Zdenerwowana Wiki niechcący ujawnia, że rozstała się z Kacprem i jego los już jej nie obchodzi..