Plebania

Kaśka Machejkowa składa oficjalne doniesienie o pobiciu męża. Prosi policjantów o zapewnienie mu ochrony
Tymczasem ochroniarz Tracza każe Machejce wsiąść do samochodu. Czeka na niego Tracz. Chce złamać psychicznie Machejkę. Postanawia go kupić. Ochroniarze doprowadzają wystraszonego Machejkę do szefa. Tracz proponuje Machejce pracę u siebie za bardzo wysoką pensję. Machejko jest zaskoczony takim obrotem sprawy. Waha się, czy przyjąć propozycję pracy jako szef ochrony.
Joanna jest rozczarowana. Okazuje się, że prowadzone przed laty śledztwo w sprawie Michaliny zostało umorzone. Ksiądz Adam zaprasza ją do Starej Wiosny. Czeka tam na nią nowy świadek, ksiądz Wacław. Okazuje sie,że Michalina ma też swoją tajemnicę. Do pracy w ośrodku opieki trafiła z poprawczaka..Joanna jest zdumiona tą informacją.
Kaśka dowiaduje się o porwaniu męża. Biegnie do domu Tracza. Chce się widzieć z mężem. Ochroniarz nie chce jej wpuścić. Do akcji włącza się Machejko. Rumcajs dowiaduje się, że jest jego podwładnym. Kaśka nie może uwierzyć , że Machejko zgodził się pracować u Tracza.
W gospodzie Michalina spotyka się z Osą. Stara się go zniechęcić do ślubu z nieodpowiednią partnerką. Osa jest zły i w odwecie pyta ją o jej pracę w Starej Wiośnie. Wzburzona Michalina wybiega z gospody.