Oskarżeni

Matka dwójki dzieci Alison Wade staje przed sądem pod bardzo poważnymi zarzutami. Na twarzy kobiety maluje się szok i niedowierzanie.


Kilka miesięcy wcześniej. Alison pracuje w ośrodku pomocy specjalnej dla dzieci. Jest żoną Davida i oboje bardzo kochają dwójkę swoich dzieci Hannę i Toma, jednak w ich związku pojawiają się napięcia. David został zwolniony i teraz zajmuje się dziećmi na pełen etat. Alison nawiązuje coraz bliższe relacje z kolegą z pracy Benem. Pewnego dnia, kiedy ma wyjechać na konferencję umawia się z nim na drinka i spóźnia się na pociąg. W domu David wraz ze swoim ojcem Gordonem są zszokowani, kiedy w mediach pojawia się informacja, że pociąg, którym miała jechać Alison się wykoleił, a pasażerowie zginęli. Kiedy Alison wraca wszyscy oddychają z ulgą, ale gdy okazuje się, że nic nie wie o katastrofie atmosfera się zagęszcza.


Po tym wydarzeniu wątpliwości co do wierności Alison zaczynają zatruwać jej relacje z mężem. Kiedy kobieta po raz kolejny, tym razem jawnie, umawia się na drinka z Benem, rozgoryczony David dopuszcza się wobec niej haniebnego czynu. Alison wyrzuca go z domu, więc mężczyzna przeprowadza się do ojca i w rozpaczy po odseparowaniu od dzieci zaczyna knuć wraz z nim zemstę na swojej małżonce.