Oskarżeni

Siedemnastoletni Stephen Cartwright staje na ławie oskarżonych pod ciężkimi zarzutami, podczas gdy jego ojciec Peter przygląda mu się z niepokojem.
Kilka miesięcy wcześniej Peter stara się pomóc swoim synom Stephenowi i Domowi poradzić sobie ze zbliżającą się nieuchronnie śmiercią ich ukochanej matki. Kiedy przybywa do nich specjalizująca się w opiece paliatywnej pielęgniarka Charlotte Peter jest jej wdzięczny za udzielaną pomoc w tym bolesnym i stresującym czasie. Stephen z kolei nie jest przekonany do, na pozór, bardzo efektywnie działającej kobiety zaangażowanej w pomoc jego matce w jej ostatnich dniach. Kiedy matka umiera chłopak staje się jeszcze bardziej podejrzliwy co do motywów Charlotte. Czy to napięcie i żałoba zniekształcają jego ogląd sytuacji? Czas mija, ale niepokój i depresja Stephena się pogłębiają. Niedających spokoju wątpliwości co do Charlotte nie pomaga rozwiać sposób w jaki jego ojciec radzi sobie po śmierci żony. Ogarniany paranoją Stephen zamartwia się o swojego brata i w końcu konfrontuje się z ojcem.

Zachowanie Stephena staje się coraz bardziej impulsywne i nieprzewidywalne doprowadzając go w końcu do popełnienia desperackiego czynu, który w jego mniemaniu ma ochronić Doma. Stephen najwyraźniej przeżył załamanie nerwowe, jaki zatem będzie finał procesu?