Na dobre i na złe

Do Radwana trafia para, która od lat bezskutecznie stara się o dziecko. Kobieta jest aktualnie w ciąży, a ginekolog znajduje u chorej podejrzaną zmianę na nerce i wzywa na konsultację doktor Gawryło jako onkologa. Następnego dnia lekarze wspólnie wykonują operację usunięcia guza. Poza pracą Krzysztofa wyraźnie irytuje fakt, że Asia nadal umawia się z Jackiem i zostawia nawet u niego na noc Kubę.

Blanka zajmuje się na SOR - ze młodym mężczyzną, który ma wbite w rękę odłamki szkła. Gdy Falkowicz próbuje zaszyć jego rany w znieczuleniu miejscowym – pacjent nagle robi się agresywny i wbija w rękę chirurga skalpel. W finale operację wykonuje więc sama Consalida, jedynie pod nadzorem profesora, choć Marcina to wyraźnie niepokoi.

Na dyżurze Blanka słyszy poza tym w radiu informację o tragicznej historii siostry Mario porwanej przez handlarzy żywym towarem i wywiezionej za granicę a później dowiaduje się, że jeden z gangsterów wyszedł z więzienia za kaucją i zniknął. A gdy Mariusz nie przychodzi do pracy, od razu się niepokoi i postanawia chłopaka odwiedzić

Tymczasem Falkowicz nadal pracuje nad zmianą swojego charakteru tak nieudolnie, że przez cały dzień irytuje kolegów i popełnia kolejne gafy.