Na dobre i na złe

Badania wykazują, że Bart ma zmianę zapalną w tętnicy szyjnej, która prawdopodobnie doprowadziła do udaru i którą operacyjnie usuwa Falkowicz. Jednak po operacji problemy neurologiczne Artura wcale nie ustępują. W pewnym momencie chory wymyka się ze szpitala wraz z Tymkiem i ku przerażeniu Julki próbuje odjechać z synkiem autem. W szpitalu ponownie zjawia się Amelia, jednak ani matka Barta, ani jego żona nie zgadzają się, by dziewczyna odwiedziła profesora nawet wtedy, gdy sportsmenka proponuje pomoc w jego rehabilitacji.
Falkowicz rusza na nową krucjatę. Najpierw zarzuca Halince, że nie dba o dietę pacjentów, a następnie rozmawia z Miłoszem o wpływie bakterii jelitowych na osobowość człowieka. Jest gotów kształtować charakter swoich dzieci właśnie za pomocą odpowiedniego żywienia. A gdy profesor kłóci się z kolejnymi osobami, które wytykają mu, że jest narcyzem, chirurg postanawia zmienić swój własny charakter.
Miłosz kolejny raz zabiera Hanię do Muzeum Farmacji, gdzie przedstawia dziewczynie strażnika – Ignacego Dąbrowskiego i prosi lekarkę o pomoc, bo mężczyzna jest poważnie chory. Następnego dnia laborant pyta Sikorkę o ich wspólną przyszłość i o to, czy mógłby ją pocałować.