Na dobre i na złe

Joanna Gawryło otrzymuje w końcu rozwód z Piotrem i zostaje ustanowiona rodziną zastępczą małego Kuby. W szpitalu lekarka wspomina o swoim rozwodzie Pawłowi, który nie ukrywa, że koleżanka mu się podoba. Poza tym okazuje się, że doktor Gawryło ma też innego adoratora: Jacka Marcinkowskiego, ojca szkolnego kolegi jej syna. Radwan wyraźnie nie jest z tego zadowolony.
Na dyżurze lekarze wspólnie pomagają Kice pacjentce w zaawansowanej ciąży, która przyjęła niedawno chemioterapię i musi przejść operację usunięcia guza piersi. Dziewczyna nagle poczuła, że jej dziecko przestało się ruszać.
Tego samego dnia do szpitala trafia Anka dziewczyna, która została odurzona i zgwałcona na imprezie i którą na dyżurze zajmują się Tadek z Marcinem. Tuż po niej na miejscu zjawia się chłopak, który podał jej narkotyk Arek – z uszkodzoną tętnicą udową. Gdy ofiara odzyskuje w końcu przytomność, matka gwałciciela próbuje najpierw ją przekupić, a następnie zastraszyć i jest na tyle skuteczna, że Anka jest gotowa zrezygnować z badania ginekologicznego. Olena, podejrzewając, że dziewczyna może planować samobójstwo, wspiera ją, wyznając, że sama również padła w przeszłości ofiarą gwałtu...