Na dobre i na złe

Tretter ma kolejne ataki paniki i w końcu zgłasza się na badania do Begera. A Alina, by zadbać o zdrowie seniora, wprasza się do niego na noc. W pracy Stefan zajmuje się małym Stasiem, który ma problemy hematologiczne i wyjątkowo kruche kości. Pomaga też kolejnemu pacjentowi Wojtkowi, którego w szpitalu bierze na cel pedofil. Chłopak próbuje wyłudzić pieniądze od kilku starszych pacjentów metodą na wnuczka i pechowo trafia na mężczyznę, który zaczyna go szantażować, usiłując zmusić nastolatka, by odwiedził go w domu. 

Beger posuwa się o krok za daleko i zaczyna w pracy molestować Oliwię, a dziewczyna, broniąc się, rani go w rękę skalpelem. Chirurg okłamuje później Agatę mówiąc, że skaleczył się sam. Przez resztę dnia Maks z trudem panuje nad nerwami, bo przez ranę na dłoni nie może operować, a w przychodni trafia na całą serię irytujących pacjentów. 

Tymczasem Oliwia nabiera pewności siebie, bo podczas kolejnej operacji zdobywa szacunek profesora Mazura, który od razu proponuje jej dalszą współpracę. 

Po pracy Beger wybucha i zaczyna grozić Oliwii zwolnieniem...