Na dobre i na złe

Hana zauważa ślady po nieudanej aborcji u młodej pacjentki. Kiedy Paula prosi o usunięcie ciąży, lekarka wybucha gniewem. Po zabiegu dziewczyna jest rozczarowana, że lekarze uratowali jej dziecko. Hana podsuwa Pauli pomysł adopcji ze wskazaniem, że sama chce adoptować jej dziecko.
Wanda Consalida wyznaje, że cierpi na demencję miażdżycową. Falkowicz proponuje jej leczenie w ramach grantu. Zdesperowana kobieta zgadza się przyjmować jego leki i zachować to w ścisłej tajemnicy. W końcu przyznaje się jednak córce do choroby. Wiki jest zszokowana, że wkrótce może na zawsze utracić kontakt z matką.
Lena namawia Witka na udział w terapii małżeńskiej. Podczas sesji Latoszek jest spięty i rozdrażniony. Wpada na pomysł powrotu do nieudanej kolacji. W drodze do restauracji Latoszkom psuje się samochód. Na dodatek Lena nie może znaleźć pierścionka, który dostała od męża. Gdy atmosfera staje się gęsta i w powietrzu wisi kłótnia, Witek namiętnie całuje Lenę...
Szymon zaprasza Hanę na randkę. Piotr jest zazdrosny, gdy ukochana daje mu do zrozumienia, że jest zainteresowana Drylem.