Leśniczówka

Nowacki spotyka się w lesie z Markiem. Zadowolony policjant oświadcza przyjacielowi, że udało mu się dorwać Janusza, zostanie on oskarżony o próbę zabójstwa swojego ojca. Miros chce wiedzieć, co ze sprawą porwania Daniela. Komendant bagatelizuje problem. Po powrocie na komendę Nowacki rozpoczyna przesłuchanie Karcza mimo tego, że jeszcze nie zjawił się jego adwokat. W momencie, kiedy Janusz już jest bliski przyznania się do winy, w drzwiach staje Grzymowski. I już po kilku minutach udowadnia komendantowi, że zebrane przez niego dowody są nic niewarte. Nowacki jest wściekły. Ale mimo to odwiedza po południu Janusza i informuje go, że telefon Alberta logował się w Soczi. Niebawem na telefon Bogdana, który ma Janusz, przychodzi sms od Alberta.
Spakowana Inga prosi Konrada, by odwiózł ją do Białoleśni, stamtąd zamierza wrócić do ośrodka. Brat wyjaśnia jej, iż już nie ma dokąd wracać. Dziewczyna mu nie wierzy i próbuje skontaktować się z Wojtkiem. Natomiast Lesiński odwiedza Katarzynę i opowiada jej o kolejnych problemach z siostrą. Gdy już się żegnają, nadchodzi Maryna. Mówi, że widziała Ingę idącą z plecakiem przez las. Katarzyna i Konrad jadą na przystanek. Leśniczy próbuje przekonać siostrę, by została. W końcu mu się to udaje. Wieczorem Kasia i Konrad rozmawiają o kłopotach ośrodka, w którym przebywała Inga. Ruszczycówna wpada na pewien szalony pomysł.
Zestresowana Beatka odwiedza Krawczyka. Pyta, czy prawnik zdaje sobie sprawę, co mu grozi za wywołanie alarmu bombowego. Okazuje się, że to nie Artur dzwonił do LasPostu, a wynajęty przez niego Kurek. Potem Jedynak decyduje się o całej sytuacji opowiedzieć Wigrowskiemu.