Komisarz Alex

Na łódzkim osiedlu zostają znalezione zwłoki Kingi Kalickiej. Kobieta została zabita strzałem w okolice klatki piersiowej. Gutek z Jagodą są na miejscu zbrodni i rozpoczynają śledztwo. Nie mogą skontaktować się z Wilczakiem... 

Tymczasem komisarz podczas porannego joggingu zostaje oskarżony przez starszą kobietę o to, że okradł ją metodą na wnuczka. Faktycznie jest podobny do mężczyzny z portretu pamięciowego. Wilczak nie ma przy sobie dokumentów. Nikt mu nie wierzy, że jest policjantem. Zostaje zatrzymany przez patrol z komendy rejonowej. Z opałów ratuje go Alex, który sprowadza Gutka. 


Tymczasem Jagoda ustala, że zastrzelona kobieta pracowała w domu opieki. Wilczak rozpoczyna śledztwo wśród seniorów. Równolegle okazuje się, że miejski monitoring zarejestrował na miejscu zbrodni brata zamordowanej, Pawła Kalickiego. Kalicki ma kłopoty z narkotykami, zadłużył się u dilera. 

Diler grozi śmiercią żonie Kalickiego, czy zabił także Kalicką? Podczas zatrzymania dilera Jagoda ratuje życie Gutkowi. Pod wpływem emocji dochodzi między nimi do namiętnego pocałunku. 

Z kolei Iza zasugerowała Komendantowi sformalizowanie ich związku. Komendant przestraszył się tak poważnej deklaracji. Czy to oznacza koniec ich relacji?