Codzienna 2 m. 3

Nowoczesna rodzina w bardzo krzywym zwierciadle. Piotr jest polonistą, Lilka - dziennikarką, a ich syn Franek typowym 9-latkiem, który na każdy temat wie wszystko.

Lilka (Magda Wójcik) i Piotr (Wojciech Malajkat) Gawlikowie mieszkają w wygodnym mieszkaniu przy ul. Codziennej. Są po trzydziestce, mają za sobą jedenastoletni staż małżeński. Ich syn Franek potrafi rozwiązać każdą konfliktową sytuację w domu, jeżeli widzi w tym jakieś korzyści dla siebie.


Piotr, zanim stracił pracę, był korektorem. Lilka pracuje w redakcji popularnego dwutygodnika dla kobiet. Atrakcyjna, modna blondynka stara się uchodzić za pełną pomysłów, energiczną i przebojową panią redaktor. Z różnym skutkiem.

Przez dom Gawlików przewija się mnóstwo barwnych, nierzadko ekscentrycznych postaci. Zobaczymy tu dwie babcie - dystyngowaną i światową matkę Lilki, Wiktorię (Ewa Kasprzyk) oraz kochającą tradycyjny model rodziny Irenę (Zofia Czerwińska), dziadka Anatola (Jan Kobuszewski), sąsiadkę Mariankę (Edyta Jungowska) oraz wielu przyjaciół i znajomych głównych bohaterów. Każde z nich ma inny pomysł na życie, niekoniecznie zrozumiały dla pozostałych. I stąd, jak to zwykle bywa, biorą się nieporozumienia.

Serial komediowy, Polska 2005-2007

Reż.: K. Lewińska, S. Kryński, S. Chondrokostas
Wyk.: Wojciech Malajkat, Magdalena Wójcik, Maciek Stolarczyk, Edyta Jungowska, Ewa Kasprzyk, Zofia Czerwińska i inni