Party przy świecach – format oryginalny

„Party przy świecach” (1980)

Niunia i Aniołek są dobrym małżeństwem, ale finansowo ciągle im pod górkę. Gdy widzą na zdjęciu pozujących na tle okazałej posiadłości willi kuzynów, którzy wkrótce mają zjawić się z wizytą, postanawiają zastosować grę pozorów i pokazać swoje luksusowe życie.

Opis filmu
Niuniek i Aniołek to małżeństwo stworzone dla siebie, ale finansowo nie układa im się najlepiej. Jeszcze bardziej porusza ich zdjęcie przysłane im przez kuzynów ze wsi, pozujących na tle willi i okazałego auta. Jako, że rodzina ma wkrótce przyjechać w odwiedziny Niuniek i Aniołek postanawiają, że nie będą gorsi i też pokażą się z jak najlepszej strony. Dotąd malutkie mieszkanko zamienią na apartament szefa Niuńka i urządzają wystawne przyjęcie. W lecie Aniołek i Niuniek wyjeżdżają na wieś do Gańków...

Obsada filmu
W rolach głównych występują:
Halina Wyrodek („Statyści”, „Vinci”, „Królowa Chmur”) jako Aniołek
Wiesław Wójcik („Katyń”, „Korowód”, „Zamach”) jako Niuniek

Kto jeszcze zagrał w filmie „Party przy świecach”?
Jan Himilsbach jako Zenon Minkowski, sąsiad szefa „Niuńka”
Tomasz Zaliwski jako Józef Gańko
Tadeusz WojtychKelner jako sąsiad „Niuńków”
Marian Dziędziel jako mąż Krychy Gańkówny
Ewa Ziętek jako Krycha Gańkówna

Reżyseria
Reżyserią filmu „Party przy świecach” zajął się Antoni Krauze, twórca takich filmów jak „Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł” (za ten film Krauze otrzymał dwa Złote Lwy), „Smoleńsk” i „Meta” (Złoty Lew).

Scenariusz
Scenariusz do filmu „Party przy świecach” napisał Jan Himilsbach, twórca „Łabędzie śpiew”, „Pan Kleks w kosmosie”, „Śmieciarz”.

Data premiery i kraj produkcji
Film „Party przy świecach” miał premierę w 1980 roku.

Zdjęcia:
Za zdjęcia do filmu „Party przy świecach” odpowiada Tomasz Tarasin („Nad Niemnem”, „Akwarium”, „Między ustami a brzegiem pucharu”).

Czas trwania filmu
Film „Party przy świecach” trwa 55 minut.

Gdzie obejrzeć film „Party przy świecach”?
Cały film „Party przy świecach” online oglądaj w vod.tvp.pl.