Wydarzenia

W dniu 13 maja 1981 roku o godzinie 17:19 na Placu św. Piotra turecki zamachowiec Mehmet Ali Agca postrzelił Papieża Jana Pawła II. Fakt ten wstrząsnął całym światem, miliony wiernych modliły się o życie Ojca Świętego. Wyjątkowe widowisko słowno - muzyczne przywróci pamięć dramatycznych wydarzeń sprzed 40 lat i ukaże wymiar niezwykłego gestu przebaczenia, jaki okazał Papież Polak, uświadamiając bezgraniczną moc miłosierdzia Bożego i miłości do człowieka.

Postawa ta zaowocowała licznymi świadectwami w Kościele i w widowisku, pojawią się wzruszające przykłady osób, które pod wpływem Papieża potrafili darować winy, np. Eleni, która przebaczyła zabójcy swojej córki. Widowisko będzie oparte na materiałach archiwalnych i tekstach św. Jana Pawła II, które odniosą się do zamachu i potrzeby przebaczenia, ale i do aktu zawierzenia życia całej ludzkości Matce Boskiej Fatimskiej.

Do udziału w widowisku zaproszono znanych polskich artystów: Eleni, Olgę Szomańska, Alicję Szemplińską, Darka Maleo Malejonka, Sebastiana Karpiela-Bułeckę, Piotra Cugowskiego, Tomka Szczepanika i Kamila Czeszela. Artystom będzie towarzyszyła Orkiestra Symfoniczna Passion Art oraz Chóry Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją Janusza Wierzgacza.

Miejsce widowiska nie jest przypadkowe, kościół p.w. św. Piotra w Wadowicach został zbudowany jako wotum wdzięczności Bogu za wybór Papieża Polaka i za cudowne ocalenie jego życia w zamachu 13 maja 1981 roku. Jan Paweł II konsekrował tę świątynię 14 sierpnia 1991 roku.