Wydarzenia

Dzień Patrioty jest wydarzeniem, które już na stałe wpisało się w pejzaż polskiej kultury, a w tym roku doczeka się już swojej VIII edycji. Jest to spotkanie z najważniejszymi twórcami polskiego życia kulturalnego, literackiego, społecznego i religijnego. 

O randze Dnia Patrioty świadczą m.in. słowa byłego marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, który w ten sposób się o nim wypowiedział: Jest to wspaniałe święto książki, intelektualnej myśli i patriotyzmu. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko wśród mieszkańców Krakowa, lecz także mieszkańców z innych, często odległych stron Polski. Interesujące wykłady prowadzone przez uznanych profesorów oraz ludzi kultury i sztuki, a także ciekawe dyskusje i bogata oferta wydawnicza spowodowały, że Dzień Patrioty jest wydarzeniem oczekiwanym, mającym już swoich wiernych odbiorców. 

Dzień Patrioty jest wydarzeniem jednodniowym, które będzie się składało z kilku wystąpień autorskich. W czasie wystąpień zostaną poruszone tematy historyczne, patriotyczne, społeczne i aktualne. W tegorocznej edycji udział wezmą: prof. Andrzej Nowak, prof. Wojciech Polak, prof. Wojciech Roszkowski, prof. Grzegorz Kucharczyk, red. Jakub Maciejewski.