Wszystko o kulturze

W programie: 

TEATR 
Rozmowa Macieja Nowaka z Patrykiem Walczakiem - tancerzem, solo w "Mszy polowej", z Robinem Kentem - tancerzem, solo w "Zielonym stole", z choreografem Robertem Bondarą. Jaka jest relacja między 1914 a 2014 w tych trzech częściach wieczoru baletowego? Jak można odnieść te trzy różne formy do współczesnych konfliktów zbrojnych na całym świecie? Komu artyści oddają hołd swoją "Mszą polową"? Jakie znaczenie ma dziś legendarny "Zielony stół", demaskatorska satyra polityczna i jedno z najwybitniejszych dzieł niemieckiego ekspresjonizmu i sztuki XX wieku? 

KSIĄŻKI 
Rozmowa z Krzysztofem Gawronkiewiczem, jednym z najwybitniejszych polskich twórców komiksowych, który właśnie wydał przygotowany wspólnie z Marzena Sową komiks "Za dzień, za dwa".
Rozmowa dotyczyć będzie m.in najnowszego albumu, polskiego komiksu historycznego, renesansu komiksu w Polsce.

SZTUKA 
Karol Radziszewski to artysta sztuk wizualnych, malarz, reżyser. W jego pracach ważny jest wątek jednostki i jej miejsca w szerszym kontekście społecznym. Artysta znany jest z filmów gdzie tematyka homoseksualna jest pretekstem do opowiadania historii o szerszym wymiarze. Jego prace prezentowane były na całym świecie. W 2009 roku Radziszewski był laureatem Paszportu Polityki. Jego najnowsza wystawa "The Prince and Queens. Ciało jako archiwum" w CSW Znaki Czasu w Toruniu, gromadzi archiwalia związane z Jerzym Grotowskim, Natalią LL i grupą artystyczną General Idea. 

MUZYKA 
Mela Koteluk - gwiazda pop, zdobywczyni trzech Fryderyków za debiutancką płytę, teraz album numer dwa. Rozmowa o debiutowaniu i krajobrazie po debiucie.