Trzeci punkt widzenia

W programie:
1. Narodowa strategia bezpieczeństwa USA. Rozmowa poświęcona ogłoszonej niedawno nowej Strategii Bezpieczeństwa Narodowego USA, w której amerykańska administracja wskazuje Europę jako swego fundamentalnego partnera. O niezwykłej wadze tego dokumentu, jego podstawowych założeniach i rozłożeniu głównych akcentów. Oraz znaczeniu faktu, iż prezydent Biden jego zarysy przedstawił właśnie w Warszawie…
2. „Na zachodzie bez zmian”. Kolejna, najnowsza ekranizacja powieści Remarque'a w reżyserii Edwarda Bergera ukazuje się w wyjątkowo trudnym dla jej recepcji okresie. Dzieło o zdecydowanej wymowie pacyfistycznej oglądamy w czasie trwania realnej wojny, toczącej się tuż obok nas. Czy antywojenny obraz koszmaru I wojny światowej może być odpowiedzią na aktualny dramat całej naszej części Europy w kontekście rosyjskiej inwazji na Ukrainę? I być wyjaśnieniem dzisiejszej polityki Berlina wobec tej sytuacji?
3. Wystawa w Krakowie. Omówienie wystawy krakowskiej Pracowni Otwartej. Wystawa zatytułowana "Porządek rzeczy" jest ekspozycją prac dwojga wybitnych malarzy: Beaty Stankiewicz oraz Krzysztofa Klimka. O filozoficznych i estetycznych walorach tego malarstwa, oraz ukrytej w nim tajemnicy piękna.