Trzeci punkt widzenia

W programie:
1. Rishi Sunak. Czy wybór nowego premiera Wielkiej Brytanii oznacza w pewnym sensie koniec Brexitu"? Próba objaśnienia aktualnej sytuacji na brytyjskiej scenie politycznej, która dla wielu obserwatorów stała się mocno zagmatwana i niejasna. Co dziś pozostało z dumnych założeń ideologów Brexitu? Zarówno etniczne pochodzenie Rishiego Sunaka, jak jego status majątkowy są symptomami pewnych oczywistych zmian…
2. Musk i Twitter. Kupno Twittera przez Elona Muska to nie tylko niepokojący dowód na potęgę wielkich pieniędzy, które w prywatnych rękach pojedynczego człowieka dają mu władze i kontrolę nad pewnym dobrem publicznym, ale także zderzenie patetycznej retoryki „dobra ludzkości” z czysto prywatnym interesem i zyskiem. Kto naprawdę ma prawo określać, co jest, a co nie jest, dobre dla całej ludzkości?
3. Zaduszki. Spór o Halloween ożywa co roku o tej porze. Czym w istocie jest karnawałowy, zabawowy Halloween w przeciwieństwie do naszych uświęconych tradycją Zaduszek. Rozmowa o stylistyce, znaczeniu i filozoficznym wymiarze obu tych tradycji.