Trzeci punkt widzenia

W programie:

1. Zemsta Putina za most kerczeński. Ukraiński atak na symbol rosyjskiej pychy imperialnej, jakim był most krymski, spowodował szok i wściekłość Rosji. Konsekwencją był zmasowany barbarzyński odwet na ukraińskich miastach i ludności cywilnej, rakietowa zemsta, która przekroczyła wszelkie granice. Niewątpliwie po takich wydarzeniach o negocjowaniu z Rosją nie może być mowy. Jak długo jeszcze Putin brnąć będzie w tę eskalację zbrodni i szaleństwa?

2. Orban w Berlinie. Ostatnia wizyta Wiktora Orbana w Berlinie okazała się wielce dla nas pouczająca, bowiem dała nam lekcję realpolitik prezydenta Węgier i jego narodowego egoizmu. Polacy powinni lekcję tę odrobić, by nie zapominać, jaka w istocie jest węgierska polityka i jakie ma cele.

3. Wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie. Rozmowa poświęcona wystawie zatytułowanej „Nowy początek. Modernizm w II RP”, stanowiącej część projektu wystawienniczego pod wspólnym szyldem „4nowoczesnosć”. Wystawa dokumentuje to, co wiązało się ze sporami o nowoczesność w realiach świeżo odzyskanego państwa po 123 latach nieistnienia. Jaka lekcja płynie dla nas z przypomnienia wysiłku tamtych pokoleń?