Trzeci punkt widzenia

W programie:
1. Ukraina – bitwa o Donbas. Poważna sytuacja na Ukrainie po bitwie o Donbas wskazuje na zmianę rosyjskiej strategii wskutek fiaska planów zdobycia Kijowa. Reaktywacja projektu „Noworosji” aktywizuje także Zachód, zwłaszcza Stany Zjednoczone, który w obecnej sytuacji uświadamia sobie nie tylko to, że Ukraina może te wojnę wygrać, ale także dokonuje zwrotu militarnego i politycznego. Czy jednak Zachód ten mówi jednym głosem? Czy Europa na pewno jest w tym solidarna i zjednoczona?
2. Murray – wojna o Zachód. Rozmowa poświęcona książce Douglasa Murraya „The War on the West”. Jej przedmiotem jest krytyka absurdalnej ideologii będącej w istocie autoagresją Zachodu wobec samego siebie. Ideologii, która w efekcie zrodziła ruchy społeczne i polityczne mające za zadanie od wewnątrz cywilizację Zachodu rozsadzić. Czy autokrytyczne myślenie, podważanie własnego autorytetu i wszechstronna negacja zachodnich wartości nie jest de facto wodą na młyn jej wrogów? Książka Murraya to próba przywrócenia proporcji i opanowania swoistego szaleństwa…
3. Ridley Scott – „Ostatni pojedynek”. Rozmowa na temat ostatniego dzieła wielkiego reżysera. Filmu nie spełniającego, niestety, pokładanych w nim oczekiwań.