Trzeci punkt widzenia

W programie:
1. Biden w Polsce. Ranga wyjątkowej wizyty prezydenta USA Joe Bidena w Warszawie ma nie tylko wymiar ideowy, stała się wyraźnym sygnałem rangi, jaką Ameryka przyznała Polsce w obliczu obecnej sytuacji. To tutaj prezydent Biden postanowił ogłosić swoje credo jako lider wolnego świata. W jaki sposób program Bidena przesuwa akcenty w dotychczasowych doktrynach, gdzie tkwi prawdziwe źródło egzystencjalnego konfliktu? I jakie nauki z obecnego doświadczenia powinien wyciągnąć Zachód?
2. Liberalne społeczeństwa wobec wojny. Bliskość i realność wojny zmienia perspektywę, nie tylko w Polsce, ale też w całej Europie. A nas wydarzenia ostatnich tygodni zmuszają do rewizji całej sytuacji polskich sił zbrojnych. Rozmowa o wielkiej reformie polskiej armii z perspektywy stanu społeczeństwa, stanu jego świadomości, sposobu życia i myślenia. Jak dalece my sami musimy zmienić się pod wpływem nowych czasów?
3. Penderecki. Pożegnanie zmarłego dwa lata temu wielkiego kompozytora w związku z uroczystym pogrzebem i pochówkiem w Panteonie Narodowym. O muzyce, dorobku, a także legendzie polskiego geniusza, a także o nim samym jako człowieku.