Trzeci punkt widzenia

W programie:
1. Biznesowe związki polityków François Fillona i Sebastiana Kurza. W grudniu były kanclerz Austrii ogłosił, że będzie pracował w Dolinie Krzemowej w prywatnej firmie. Wcześniej zrzekł się poselskiego immunitetu w związku z postępowaniem prokuratorskim w sprawie korupcyjnej. Również były premier Francji François Fillon porzucił politykę dla biznesu i zasiadł w zarządzie rosyjskiego koncernu naftowego. Wcześniej został skazany m.in. za sprzeniewierzenie publicznych pieniędzy. Co jest przyczyną takich postaw wielu europejskich polityków?
2. O stosunkach Ukraińców do Polski na podstawie badań kijowskiego centrum Nowa Europa. Z raportu wynika, że społeczeństwo ukraińskie odwraca się od Rosji, zdecydowanie chce integracji z Unią Europejską i pragnie przystąpienia do sojuszu wojskowego NATO.
3. Bijący rekordy popularności film „Nie patrz w górę”. Obraz ten reklamowany jest jako komedia, choć nie kończy się happy endem. Młoda doktorantka pod okiem swojego opiekuna odkrywa nowe ciało niebieskie, którym okazuje się wielka asteroida kierująca się prosto na Ziemię, co stanowi śmiertelne zagrożenie dla ludzkości. Co o cywilizacji zachodniej mówi nam film Adama McKaya?