Trzeci punkt widzenia

W programie:
1. Rozmowa nie tylko o tym, jak gigantyczny wpływ ma nauka na nasze życie, ale przede wszystkim o tym, jak bardzo zmieniło się jej funkcjonowanie w ostatnich czasach. Finansowanie wielkich projektów naukowych zaczęło determinować ich wyniki. Związek nauki z wielkimi pieniędzmi i rozmaitymi ideologiami stawiają pod znakiem zapytania jej obiektywizm i w coraz większym stopniu przyczyniają się do wielkiego kryzysu zaufania i wzrostu społecznej nieufności.
2. Co się dzieje na styku polityki i energetyki? „Złoty spaw na Baltic Pipe” to światełko w tunelu i nadzieja na zdywersyfikowanie naszych energetycznych potrzeb. O rynku jako instrumencie walki o polityczną dominację i własnych źródłach zaopatrzenia jako gwarancji suwerenności.
3. Pożegnanie Andrzeja Zaorskiego, artysty, aktora nie tylko teatru i filmu, ale rownież kabaretu i seriali telewizyjnych. Postaci, która w pamięci wielu widzów uosabiała całą epokę najlepszych czasów polskiej rozrywki; czasów Dudka, Barei, Lipińskiej. Jednej z gwiazd niezapomnianych radiowych „60 minut na godzinę”. Aktora bardzo lubianego za swoją osobowość, za dowcip, kulturę i elegancję.