To był rok!

„To był rok!” (od 2019)
Program rozrywkowy emitowany na antenie TVP1, oparty na holenderskim formacie „A Year to Remember”. Pierwsze dwie serie programu prowadziła Marzena Rogalska, a trzecią – Tomasz Kammel.

Opis programu
Dzięki magii telewizji, scenografii, kostiumom i rekwizytom program „To był rok” przenosi widzów w przeszłość. To najlepsza lekcja najnowszej historii, popkultury, mody, sportu czy obyczajów, a przede wszystkim doskonała wspólna zabawa dla całej rodziny.

Dzięki bogatym materiałom archiwalnym TVP, scenografii, makeupowi i kostiumom, widzowie odnajdą klimat tamtych lat. Nie brakuje największych przebojów, które wykonują muzyczni goście specjalni show. Każda z drużyn, w składzie kapitan i gwiazda mierzy się z trzema rundami pytań i finałem. Jest to sprawdzian, jak dobrze gwiazdy orientują się w wydarzeniach społecznych, politycznych, kulturalnych czy sportowych. Uczestnicy dowodzą swojej wiedzy z zakresu mody, obyczajów czy motoryzacji.

Rywalizacji gwiazd towarzyszy 100-osobowa, wielopokoleniowa widownia, która podobnie jak widzowie przed telewizorami, doskonale bawi się, przypominając sobie tę dalszą i bliższą przeszłość. Młodsi widzowie dowiadują się przy okazji czegoś o codzienności, w jakiej dzieciństwo i młodość przeżywali ich rodzice i dziadkowie. W finale show publiczność próbuje przewidzieć, kto zwycięży w danym odcinku, stawiając na jedną z drużyn.

Reżyseria
Za reżyserię programu odpowiada Michał Górski.

Data premiery i kraj produkcji
Premierowy polski odcinek został wyemitowany na antenie TVP1 8 marca 2019 roku. Teleturniej jest oparty na formacie holenderskim „A Year to Remember”.

Czas trwania
Odcinek programu trwa 55 minut. W Polsce wyemitowano 30 odcinków w 3 seriach.

Gdzie obejrzeć program „To był rok!”?
Cały program „To był rok!” online oglądaj w vod.tvp.pl.