Studio Raban

Wielkopolska zaskakuje. Tym razem w Studio Raban doświadczymy ogromnej dawki pomysłów i inicjatyw wynikających prosto z kultury czy historii. Nasza ekipa spotka się ze sportowcami, którzy nigdy się nie poddają. Stowarzyszenie START jest najstarszą polską organizacją sportu paraolimpijskiego, a jego członkowie to prawdziwi herosi. Kasia i Michał wybiorą się w urokliwe miejsce, w którym tworzy artysta i twórca filmów do gier komputerowych, komiksów oraz murali Paweł Piechnik. W rozmowie padną trudne pytania.

W Poznaniu działa Łącznik. Sprawdzimy, kto wpadł na pomysł stworzenia przestrzeni do rozwoju talentów, budowania dobrych relacji oraz profesjonalnego wsparcia zawodowego i psychologicznego dla młodych ludzi. Dzięki Szymonowi Dąbrowskiemu z gryturystyczne.pl postaramy się trafić do Centrum Szyfrów ENIGMA, do którego przychodzą pasjonaci interpretacji, zabezpieczania i odtajniania informacji.

Myśląc o przyszłości warto czasem spojrzeć w przeszłość, jak zrobiła to Kinga Sibilska, autorka książki „Chłopacy z mojego fyrtla”. Spotkamy się z Kasią, aby zapytać, w jaki sposób zdobyła od „poznańskiej piątki”, chłopaków żyjących w czasach II wojny światowej tajemnice przenikania się dwóch światów: ziemskiego i niebieskiego.