Rodzinny ekspres

„Małżeństwo jest cennym znakiem. Jest ikoną miłości Boga do nas. Nie oznacza to, że miłość między małżonkami musi być perfekcyjna. Nikt taki nie jest” – podkreśla Papież Franciszek mówiąc o małżeństwie. Miłość małżonków jest jednak procesem dynamicznym, który się rozwija i dojrzewa w trakcie całego życia. I właśnie o istocie małżeństwa przed zbliżającym się Tygodniem Małżeństwa porozmawiamy w programie.
Święto Małżeństwa obchodzone jest co roku od 7. do 14. lutego. Ostatni dzień przypada więc w Walentynki. Pierwsze inicjatywy związane z uchwaleniem wydarzenia znanego dziś jako Tydzień Małżeństwa narodziły się w Wielkiej Brytanii. Dokładnie w środowiskach związanych z Kościołem. Święto zyskało zwolenników także w Niemczech, Szwajcarii, Czechach, Irlandii, Belgii, na Węgrzech, w Irlandii Północnej, USA czy w Polsce.
Celem święta jest promowanie zdrowych relacji małżeńskich w dzisiejszym świecie, pokazywanie małżeństwa jako ogromnej wartości społecznej, dbanie o wzajemne relacje mężów i żon z całego świata, choćby poprzez udział we wspólnych inicjatywach.