Przedszkolandia

Przedszkolandia (2002)

To szczególna telenowela. Jej bohaterami są dzieci uczęszczające do jednego z warszawskich przedszkoli (Przedszkole nr 334 na Bielanach). Kamera będzie im towarzyszyła od pierwszych dni pobytu w tym miejscu po święta Bożego Narodzenia. Jest dla nich niemal niewidzialna, dzięki czemu zachowują się naturalnie, bardzo szczerze i spontanicznie - nie ukrywają radości i łez.

Opis filmu:

Realizatorzy telenoweli obserwują swoich małych bohaterów podczas pobytu w przedszkolu i w ich domach. Słuchają dziecięcych rozmów. Dowiadują się, co jest dla malców najważniejsze, w co lubią się bawić, jakiej muzyki słuchają, co lubią jeść, co oglądają w telewizji, o czym marzą. Wszystko to słyszane jest z ubocza. Nikt dzieciom niczego nie narzuca, nie reżyseruje ich zachowań - to one same, bezwiednie, wprowadzają ekipę filmową w swój świat, którego w istocie nie znają nawet ich rodzice.

Dla dzieci będzie zapewne zabawnym filmem o rówieśnikach. Starszych również rozbawi, lecz zarazem zmusi do refleksji - może nawet gorzkiej. Będą bowiem mieli okazję przekonać się, jak bystrymi obserwatorami są kilkulatki i jak trafnie naśladują dorosłych, także w zachowaniach, których być może powinni się wstydzić.

Reżyseria:
Reżyserem filmu jest Barbara Pawłowska.

Scenariusz:
Scenariusz serialu „Przedszkolandia” stworzyła reżyser Barbara Pawłowska.

Data premiery i kraj produkcji:
Serial dokumentalny „Przedszkolandia” miał swoją premierę w 2002 roku w Polsce.

Czas trwania filmu:
„Przedszkolandia” trwa 17 x 25 minut.

Gdzie obejrzeć film „Przedszkolandia”?
Cały film online „Przedszkolandia” oglądaj w vod.tvp.pl.