Podróżnik

Telewizyjny przewodnik po najciekawszych zakątkach świata. Każdy odcinek dotyczy jednego miejsca, jednego wybranego geograficznie obszaru, kraju, wyspy, regionu albo miasta.
Poszczególne odcinki mają charakter reportaży z podróży, przedstawiają lokalną kulturę i obyczaje, ale także praktyczne informacje o charakterze turystycznym.


„Podróżnik” nie jest przewodnikiem po drogich hotelach, modnych kurortach i „autentycznych wioskach tubylców”. To propozycja dla osób chcących poznawać z bliska codzienność ludzi z innych regionów i kultur, ich zwyczaje, kuchnię i styl życia. To sprawia, że otrzymujemy nie tylko informacje niezbędne dla podróżujących, ale reportaże przybliżające nam egzotyczne rejony. Opowieści z regionów na pozór dobrze znanych i często odwiedzanych przez turystów oraz najdalszych, najbardziej egzotycznych zakątków świata. Zawsze jednak autorzy programu znajdują jakąś zagadkę, tajemnicę, obyczaj, czy miejsce, niezwykłe, nieopisane w przewodnikach. Spotykają fascynujących ludzi, radzą jak poznawać świat i odkrywać go dla siebie – na nowo. Podają najróżniejsze przepisy na podróżowanie – od turystyki po przygodę, a nawet wyczyn!


Gośćmi programu bywają artyści, muzycy, aktorzy światowej sławy, zawsze związani z konkretnym miejscem. Smaki, zapachy, legendy, historia, sztuka i fascynujące krajobrazy tworzą swoistą mapę „Podróżnika”. To program dla tych, których interesują podróże, odkrywanie świata, poznawanie natury, tradycji, ale też tych, którzy sami podróżują, chcą to robić w niekonwencjonalny sposób, a wśród utartych dróg szukają własnych ścieżek....