Podróże z historią

Jak trudne było życie w brudnej i zimnej słowiańskiej chacie? Czy to prawda, że w Polsce mamy wodne fortyfikacje obronne uważane za jedne z najciekawszych na świecie? Ile kilogramów uzbrojenia dźwigał na sobie polski husarz? Czy zrekonstruowana średniowieczna latarnia widziana jest z morza równie dobrze, jak współczesna? Na te i inne pytania – w luźnej i atrakcyjnej formie – odpowie Radosław Kotarski, znany z internetowego programu popularnonaukowego „Polimaty”. Zaprosi on widzów w wyjątkową i pełną emocji podróż do miejsc zwykle nieznanych zwiedzającym, zakątków, gdzie każdy będzie mógł poczuć, jak wyglądało życie ludzi w dawnych epokach. 


Program zrealizowany został w duchu francuskiej szkoły historii „Annales”, skupiając się na codziennym życiu naszych przodków, ich emocjach i obowiązujących w przeszłości stosunkach społecznych, nie zaś na ogólnych wydarzeniach i datach, charakterystycznych dla szkolnych lekcji historii. W programie nie zabraknie zaskakujących eksperymentów i widowiskowych rekonstrukcji historycznych.

Autorem, a zarazem gospodarzem 10-odcinkowej serii jest Radosław Kotarski – nazywany jednoosobową instytucją naukową, popularyzator wiedzy, który udowadnia, że nawet trudne zagadnienia można przedstawić w fascynującej formie.