Nabożeństwa

Obecnie w Kościele przeżywamy okres wielkanocny, który podkreśla najważniejszą prawdę naszej wiary, że Jezus żyje wśród nas. To On jest Panem życia i śmierci. I życie człowieka w całym swoim wymiarze ma sens. Jest bowiem życie wieczne z Jezusem. I my również mamy z Nim żyć, teraz i w wieczności.

Nabożeństwo Drogi Światła, które staje się w Kościele coraz bardziej widoczne, ma swój początek w rodzinie salezjańskiej, a powstało najprawdopodobniej we Włoszech (1988 rok).

Jan Paweł II umieścił Drogę Światła w oficjalnym modlitewniku na Wielki Jubileusz Roku 2000. W 2002 roku została oficjalnie zatwierdzona przez rzymską Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Forma nabożeństwa podobna jest do Drogi Krzyżowej. Składa się z 14. stacji, a każdej z nich towarzyszą rozważania wydarzeń związanych ze zmartwychwstaniem Chrystusa. Nabożeństwo odprawiamy o zmroku, aby podkreślić symbolikę światła, którym jest słońce nie znające zachodu: Jezus Chrystus Zmartwychwstały oświecający ludzkość swoim światłem.