Moje życie XXL

Osiem osób chorujących na otyłość olbrzymią postanowiło poddać się operacji wycięcia czterech piątych żołądka. Jest to dla nich jedyna szansa na normalne i szczęśliwe życie. Teraz codzienność bohaterów to poczucie osamotnienia, społeczne wykluczenie i życie na granicy inwalidztwa. Jednak wierzą, że mogą jeszcze wszystko zmienić - operacja jest narzędziem pomagającym dotrzeć do celu. A ich życie nie jest usłane różami.

Wszyscy jedzeniem zajadają stresy codzienności. Iwona przeżywa żałobę po śmierci męża. Paulina jest zdana tylko na siebie, mąż niemal nie pomaga w wychowaniu dzieci. Barbara cierpi z powodu otyłości na wiele chorób i schorzeń, dodatkowo wykazuje objawy depresji. Mateusz bezustannie i bez umiaru jest dokarmiany przez matkę. Artur winą za otyłość obarcza tylko siebie i to, że „bez przerwy żre”. Łukasz od dziesięciu lat usiłuje podejść do operacji, za każdym razem w ostatniej chwili rezygnuje. Gosia w pracy jest pewną siebie, cenioną specjalistką – w domowych pieleszach na jaw wychodzą jej lęki i niepewności, które stara się zagłuszyć jedzeniem. Ewa, pracownik naukowy z sukcesami, w pogoni za uniwersytecką karierą zapomniała o sobie.

Serial pokazuje ich walkę z otyłością olbrzymią – od zgrupowania, gdzie pod okiem psychologa, fizjoterapeutki i dietetyczki uczą się, jak kompleksowo przygotować się do zabiegu i życia po nim, po zmagania się we własnych domach. Zwykłe ćwiczenia fizyczne, rozmowy czy nauka prawidłowego odżywiania są dla bohaterów emocjonalnymi wyzwaniami, podczas których walczą z własnymi lękami, słabościami i kompleksami. Seria pokazuje ich zmagania przedoperacyjne, zabiegi zmniejszenia żołądka i pooperacyjny czas w domach, gdzie starają się na nowo wziąć swój los we własne ręce. I żyć bez największego wroga otyłości.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Polska, 2021