kulturalni.pl

Zapraszamy na spotkanie z Patrycją Nowicką, Tulią Biczak, Joanną Sinkiewicz i Dominiką Siepką, czyli zespołem Tulia. Artystki są reprezentantkami Polski na 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie. Półfinały odbędą się 14 i 16 maja a wielki finał Eurowizji 18 maja!

W Muzeum Narodowym w Krakowie odwiedzający mogą zobaczyć niezwykłą wystawę poświęconą jednemu z najważniejszych twórców polskiej kultury – Andrzejowi Wajdzie.

16. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity już trwa. Najlepsze dokumenty z całego świata można w tym roku oglądać w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie, Gdyni, Katowicach i Bydgoszczy.

Mówiono o nim, że jest Magiem literatury. Napisał kilkanaście powieści, i sześć pełnometrażowych filmów. Autor książkowej „Małej apokalipsy” i filmowego „Ostatniego dnia lata”, filmu, który Martin Scorsese wybrał jako jeden z 20 najlepszych obrazów w historii. Tadeusz Konwicki, bo o nim mowa, poruszał tematy najważniejsze. W studiu gościem jest Maria Konwicka, córka artysty i autorka książki „Byli sobie raz”.