Koronawirus. Poradnik

Wszyscy teraz dokładnie dezynfekujemy swoje domy. Czego nie wolno używać przy przedszkolakach? Boję się, że albo nie zabiję zarazków albo zaszkodzę dziecku.

Co z dziecięcymi zabawkami, takimi jak klocki i lalki. Staramy się uważać, ale czy np. koronwirus z ubrań może przedostać się na zabawki. Robi się coraz cieplej i kurtki nie będą stanowiły juz bariery.

Czy przekrwione oczy, brak apetytu i kłopoty trawienne mogą być objawem koronawirusa, czy nasz 12-latek raczej nie stosuje się do naszych zaleceń i kiedy jesteśmy w pracy po prostu gra godzinami na komputerze?

Jestem w 34 tygodniu ciąży i z dużym prawdopodobieństwem mogę zacząć rodzić przed terminem. Czy po porodzie w szpitalu może mi zostać ograniczony kontakt z dzieckiem z powodu obawy przed koronawirusem i jak chronić wcześniaka przed zarażeniem. Kiedy wcześniak nabierze takiej odporności jak mają jego rówieśnicy urodzeni w terminie? Na pytania odpowiada dr Aneta Górska, ordynator Oddziału Pediatrii Szpitala Dziecięcego im. pro dr med. J. Bogdanowicza w Warszawie.