Koło fortuny

Polski teleturniej emitowany na antenie TVP2, oparty na amerykańskim formacie „Wheel of Fortune”. Pierwszym prowadzącym był Wojciech Pijanowski. Później przewinęli się m.in. Stanisław Mikulski, Jerzy Bończak i Krzysztof Tyniec. Po wznowieniu teleturnieju w 2017 roku prowadzącymi byli Rafał Brzozowski i Izabella Krzan, a od 2019 roku – Norbi i Izabella Krzan.

Teleturniej gwarantuje wielkie emocje, cenne nagrody i dobrą zabawę. Współczesna scenografia, formuła wzbogacona o akcenty muzyczne w wykonaniu obecnego w studio bandu składa się na nowoczesne, dynamiczne show łączące elementy rywalizacji i dobrej rozrywki. W programie bierze udział trzech zawodników. Uczestnicy kręcą kołem, a następnie odgadują hasła typując spółgłoskę za określoną sumę pieniędzy znajdującą się na kole. Jeśli zawodnik wytypuje prawidłowo, to może za zgromadzone przez siebie pieniądze kupić samogłoskę. Zawodnik, który jako pierwszy ułoży hasło w rundzie, zatrzymuje wygraną i z najwyższą kwotą pieniędzy na koncie wchodzi do finału, w którym może wygrać wysoką nagrodę pieniężną.

Obecnie główna wygrana w teleturnieju wynosi 100 tysięcy złotych. Prowadzącymi są Norbi i Izabella Krzan, a w studiu oprawę muzyczną zapewnia RBand.