Informacje kulturalne

W programie m.in.: „Dziadek do orzechów” niezmiennie przyciąga do teatru kolejne pokolenia. Mirosław Riedel postanowił sprawdzić, co takiego jest w inscenizacji dwóch choreografów: Toera van Schayka i Waynea Eaglinga, że od kilku sezonów cieszy się ona niegasnąca popularnością wśród widzów Teatru Wielkiego Opery Narodowej.

A w Salach Redutowych Teatru Wielkiego - Opery Narodowej można zobaczyć najnowsze prace malarskie reżysera, scenarzysty i malarza Jerzego Skolimowskiego. „Czarny Deszcz” – to tytuł ekspozycji, która jest wyrazem troski artysty o środowisko.

W dobiegającym końca roku Stanisława Lema twórczość wybitnego futurysty reinterpretowali artyści niemal wszystkich dziedzin sztuki. Tym razem z autorem „Solaris” w kosmiczną podróż zabiera nas Teatr Tańca Zawirowania, wchodząc w dialog z tą najsłynniejszą powieścią polskiego futurologa.


Czułość, radość i tajemnica Bożego Narodzenia zawarte w tradycyjnych kolędach, ale w nowoczesnej aranżacyjnej szacie. Tak zapowiada się jazowy koncert kolęd w Ninatece, który może być świetnym wstępem i przygotowaniem do zbliżających się wielkimi krokami świąt.