Informacje kulturalne

Na warszawskich Powązkach rodzina, przyjaciele i fani pożegnali dziś Tomasza Stańkę. Legendarny trębacz, kompozytor, lider wielu zespołów, którego Kwintet uznany był za jedną z najlepszych formacji w historii polskiego jazzu, zmarł w wieku 76 lat. Znany z mistrzowskich aranżacji i improwizacji, pochowany został w Alei Zasłużonych.


„Nigdy w historii ludzkich konfliktów tak wielu, nie zawdzięczało tak dużo, tak nielicznym” to fragment przemówienia Winstona Churchilla. Tymi słowami brytyjski premier dziękował polskim lotnikom za udział w Bitwie o Anglię podczas drugiej wojny światowej. Bohaterska historia Dywizjonu 303 trafi na ekrany kin już za tydzień. Wczoraj miała miejsce uroczysta premiera polsko - brytyjskiej produkcji.


Wśród premier kinowych film, który powstawał prawie 30 lat. Człowiek, który zabił Don Kichota Terry’ego Gilliama – z Adamem Driverem w roli głównej – opowiada historię pracownika branży reklamowej, który przenosi się w czasie ze współczesnego Londynu do siedemnastowiecznej La Manchy.