Informacje kulturalne

W programie „Notatki z przestrzeni” w warszawskiej Zachęcie, czyli największa dotychczas monograficzna wystawa prac Jerzego Jarnuszkiewicza. To jemu zawdzięczamy słynną figurę Małego Powstańca na warszawskim Podwalu oraz realistyczne płaskorzeźby Hutnika i Nauczycielki na MDM-ie.


W Teatrze Polskim w Bydgoszczy aktorzy protestują przeciwko konkursowi na dyrektora, który w połowie stycznia ogłosił ratusz. Od trzech sezonów sceną kieruje Paweł Wodziński – jego umowa kończy się w sierpniu tego roku. Aktorzy wystosowali list otwarty, w którym wyrażają obawę, że decyzja o konkursie jest jednoznaczna z brakiem poparcia dla ich dotychczasowej pracy.


Mówimy też o ciekawych nowościach książkowych, monodramie Krzysztofa Grabowskiego w Teatrze Polonia w Warszawie i wystawie niemieckiego artysty i performera, Michaela Kurzwelly’ego w galerii „Okno” Słubickiego Ośrodka Kultury.


Na koniec policyjna akcja „Pandora” która przyniosła ponad trzy tysiące odzyskanych dzieł sztuki i zabytków oraz 75 zatrzymanych amatorów kradzionych dóbr kultury.