Hala odlotów

W Święta zasiadamy z rodziną do wspólnego stołu. Wbrew pozorom nie dla wszystkich jest to chwila łatwa i przyjemna, bo coraz trudniej o rodzinę bez problemów. W Polsce rozpada się ok. 30% małżeństw (w Europie Zachodniej jest to średnio połowa). Z badań prowadzonych przez psychologów wynika, że większość dzieci rozwiedzionych rodziców ma później problemy z ułożeniem sobie własnego życia rodzinnego.
A właśnie posiadanie szczęśliwej rodziny uważane jest za niezbędny warunek do szczęścia w ogóle – tak twierdzi ponad 80% Polaków badanych przez CBOS. Tymczasem prognozy straszą: wg GUS, w 2035 roku liczba rodzin co najmniej czteroosobowych zmniejszy się o 25%, przybędzie za to ludzi samotnych. Czy nie zatęsknimy jeszcze za tradycyjną rodziną, jaka by ona nie była z kłótniami, konfliktami i całym dobrodziejstwem inwentarza?
O tym wszystkim o tym co daje rodzina i dlaczego jej potrzebujemy Katarzyna Janowska i Max Cegielski rozmawiać będą w świątecznej „Hali odlotów”. Ich gośćmi będą: Aleksandra Justa, Zofia Czerwińska i Tomasz Karolak – aktorzy, Krystian Legierski, działacz ruchu LGBT, Krzysztof Varga i Mikołaj Grynberg pisarze, Agata Puścikowska, dziennikarka „Gościa Niedzielnego” i Małgorzata Sikorska, socjolożka. W drugiej części programu do rozmowy dołączy aktor Łukasz Simlat.