Hala odlotów

Dlaczego regiony bogate, takie jak Bawaria nie chcą organizować u siebie olimpiad, a kraje biedne chcą, choć ich na to często nie stać? Czy krajom z dużymi obszarami biedy wielkie, międzynarodowe imprezy sportowe w ogóle się opłacają? Jakie wnioski mogą – analogicznie – wyciągnąć dla siebie Polacy w dwa lata po mistrzostwach Euro 2012, a 8 lat przed olimpiadą zimową, którą niektórzy chcieliby zorganizować w Krakowie i Zakopanem?

Gośćmi Katarzyna Janowskiej i Maxa Cegielskiego będą: Leonid Sviridov (korespondent Ria Novosti, bloger, w Polsce nazywany przez złośliwych „głosem Kremla”), Wacław Radziwinowicz (dziennikarz, autor książki „Soczi. Igrzyska Putina”), Krystyna Kurczab-Redlich (dziennikarka, reportażystka, autorka filmów dokumentalnych o Czeczenii), Jagna Marczułajtis (snowbordzistka, posłanka na sejm, orędowniczka idei organizacji igrzysk zimowych 2022 w Krakowie), Zuzanna Janin( artystka sztuk wizualnych, na swojej wystawie „Nie minął czas okrutnych cudów” prezentuje min. pracę, jaka powstała w wyniku jej podróży do Rosji i wizycie w więzieniu Pussy Riot).

W drugiej części spotkania gościem będzie Marcin Dorociński - odtwórca głównej roli w filmie „Jack Strong” Władysława Pasikowskiego.