Hala odlotów

Ostatnia diagnoza społeczna opublikowana przez profesora Janusza Czapińskiego pokazuje, że Polacy są szczęśliwym i zadowolonym z siebie narodem. Poczucie dobrostanu wzrasta mimo kryzysu.

Z drugiej strony z najnowszych danych Instytutu Psychiatrii i Neurologii wynika coś zupełnie innego – co czwarty Polak cierpi na zaburzenia psychiczne, fobie, ataki paniki i boi się o tym mówić.

Pytanie czy ci, do których ustawiamy się w kolejce po pomoc, potrafią nam pomóc, czy zainteresowani są jedynie uzależnieniem pacjentów od siebie i wyciąganiem pieniędzy?

Jak ich sprawdzić?

Czy dogoterapie, dżwiękoterapie, hipoterapie, kwiatoterpie, śmiechoterapie to terapie, czy rzeczywistość zawłaszczona przez pseudoterapeutów?

Na rynku pojawiły się kontrowersyjne publikacje wbijające kij w mrowisko, które kwestionują skuteczność i zasadność psychoterapii.

Porozmawiamy o tym z naszymi gośćmi – z jednej i drugiej strony barykady. Będą wśród nich: Piotr Szwajcer, Tomasz Stawiszyński, Hanna Samson, Zofia Milska-Wrzesińska, Katarzyna Majcher, Kaja Malanowska, Tadeusz Król i Janusz Chabior.