Boso przez świat

„Boso przez świat” (2007–2021)

Autorski cykl podróżniczy Wojciecha Cejrowskiego, w ramach którego obieżyświat dociera w egzotyczne i często niedostępne dla turystów rejony świata. Znany polski podróżnik w niezwykle obrazowy i przystępny sposób przybliża kulturę, wierzenia i zwyczaje panujące w odwiedzanych miejscach.

Opis programu:
Tytuł programu wziął się zapewne nie tylko stąd, że podróżnik preferuje chodzenie po dżungli, pustyni, sawannie i prerii bez butów. Boso oznacza tu także naturalnie i bez poczucia wyższości. Od 2007 roku zrealizowano ponad 170 odcinków w Ameryce Południowej, Afryce, Australii i Nowej Zelandii i Azji Południowo-Wschodniej. W każdym z nich Cejrowski dociera do plemion w zapomnianych regionach naszej planety. Poznaje ich kulturę, wierzenia i zwyczaje. Na ile różnią się one od naszych?

Dotychczas Wojciech Cejrowski odwiedził z kamerą: Meksyk, Senegal, Gambię, Wyspy Zielonego Przylądka, Etiopię, Kongo, Ekwador, Hiszpanię i Portugalię, Izrael, Namibię, Tunezję, Peru, Vanuatu, Madagaskar, Wenezuelę i Tajlandię.

Reżyseria
Za reżyserię poszczególnych odcinków serii podróżniczej „Boso przez świat” odpowiadają: Maciej Chmiel, Andrzej Horubała i Wojciech Cejrowski.

Scenariusz
Odcinki programu powstają według scenariusza autorstwa Wojciecha Cejrowskiego.

Data premiery, kraj produkcji
Polski cykl podróżniczy „Boso przez świat” jest emitowany na antenie Telewizji Polskiej od 2007 roku. W 2021 roku swoją premierę miały najnowsze odcinki programu nakręcone w Peru.

Zdjęcia
Twórcami zdjęć do programu „Boso przez świat” są Jacek Rudnicki, Piotr Gorzkiewicz i Miguel Perea Mantes.

Długość jednego odcinka
Każdy z odcinków programu „Boso przez świat” trwa około 25 minut.

Nagrody i nominacje
Program „Boso przez świat” zdobył złoty medal w kategorii „Travel & Tourism” na 51. Międzynarodowym Konkursie New York Festivals w 2008 roku.

Gdzie obejrzeć odcinki programu „Boso przez świat”?
Cały film „Boso przez świat” online oglądaj za darmo na vod.tvp.pl