Antyfonie

Dźwiękowa podróż do Poznania nie mogłaby się obyć bez spotkania z parą artystów dźwięku i popularyzatorów nowej muzyki, za których z pewnością można uznać Mikołaja i Piotra Tkaczów. Oddolne nowatorskie aspekty podejścia braci Tkaczów zostaną w programie zderzone z akademicką z pochodzenia, lecz zorientowaną na intensywną dźwiękową eksplorację twórczość Rafała Zapały.
Piotr Tkacz improwizator, didżej, krytyk, organizator. Gra przede wszystkim na gramofonie przy użyciu przedmiotów, czasem stosując tylko przedmioty codziennego (nie)użytku. Jest otwarty na nowe spotkania improwizacyjne, wykonuje partytury tekstowe i graficzne. Współorganizuje festiwal FRIV. Mikołaj Tkacz w 2015 roku obronił dyplom magistra na specjalności Multimedia na Akademii Sztuki w Szczecinie. Członek komiksowej supergrupy Maszin, twórca muzyki eksperymentalnej. Najbardziej interesuje go eksperymentowanie z formą komiksową, eksplorowanie różnych form narracji oraz ujmowanie rzeczy w abstrakcyjny sposób. Mikołaj Tkacz jest twórcą i uczestnikiem jednoosobowego projektu dźwiękowego Wszystko.
Rafał Zapała to kompozytor, pianista, perkusista i muzyk live electronics. Jest adiunktem w Zakładzie Kompozycji oraz współtworzy Studio Muzyki Elektronicznej w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Studiował w Akademii Muzycznej w Poznaniu, zdobywając dwa dyplomy: w zakresie dyrygentury chóralnej oraz kompozycji. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich. Szczególne miejsce w twórczości kompozytora zajmują instalacje i akcje dźwiękowe wpisane w przestrzeń miejską.