Agape Blisko Ciebie

Zajęcia wokalne, wolontariat, zajęcia sportowe, obozy narciarskie, duszpasterstwa - trudno wymienić wszystkie działalności Parafii pw. Ducha Świetego w Mielcu (woj. podkarpackie). Nic dziwnego, że w 2022 roku otrzymała tytuł najaktywniejszej w Polsce. Ksiądz proboszcz Waldemar Ciosek angażuje wiernych w każdym wieku, bo jak podkreśla: Kościół to miejsce dla Każdego. Bohaterem naszego odcinka jest Arek Świerk, który wrócił do Mielca ze Stanów Zjednoczonych i dzięki zaangażowaniu w parafii poczuł, że to Jego miejsce na Ziemi. Z naszą kamerą zajrzymy na próbę scholi, zbiórkę harcerek, poznamy tańczących wolontariuszy, a Monika Woźniak razem z księdzem Jarosławem rozda parafianom słodką niespodziankę.

W programie pokażemy też twórczość Mariana Stycznia, rzeźbiarza z Chmielnika, który w Wielkim Poście wykonuje symboliczne dzieło. Artysta jest Rycerzem Kolumba. Razem z kilkudziesięcioma mężczyznami przygotowują - na uroczystość Niedzieli Palmowej - zabytkowy Kościół Świętej Trójcy w Chmielniku (woj. świętokrzyskie).

W cyklu "Tak pomagacie!" wzruszające wspomnienia uchodźczyń z Ukrainy. Od początku wojny ojcowie Franciszkanie przyjęli w Centrum w Harmężach ponad 170 kobiet z dziećmi. To w większości żony strażaków, którzy musieli zostać w Ukrainie, by bronić kraju i pomagać w usuwaniu skutków rosyjskich ostrzałów. Kobiety otrzymały wsparcie bytowe i duchowe.