Studio Lwów

W programie:


Wojna na Ukrainie. Raport z obrony kraju

Na Ukrainie kolejny już dzień trwają walki. Sztab generalny poinformował, że siły rosyjskie nadal atakują w okolicach Łymanu, Bachmutu, Awdijiwki i Marjinki. Działania kontrofensywy ukraińskiej już trwają – zapewnia wiceminister obrony Hanna Malar, a na wschodzie kraju przygotowywany jest grunt pod główne uderzenie ukraińskiej armii.


Pożar w skansenie w Borysławiu

Kolejny cenny zabytek i miejsce niezwykle ważne dla polskiej społeczności na zachodniej Ukrainie może przestać istnieć. Spłonęła jedna z takich perełek – huculska chata - skansen prowadzony przez Sergiusza Sylantiewa, Polaka z Borysławia


Wręczenie we Lwowie dyplomów Ministra Kultury RP

Konserwatorzy, muzealnicy i wolontariusze z Ukrainy i Polski zostali wyróżnieni przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego RP. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się w sali reprezentacyjnej lwowskiego ratusza.Potężne agregaty prądotwórcze z Polski i Wielkiej Brytanii dla Ukrainy

Zmasowane rosyjskie ostrzały ukraińskich elektrowni i sieci energetycznych doprowadziły do uszkodzenia ponad połowy infrastruktury energetycznej kraju. Od życia w ciemności i zimnie mieszkańców ratują dostarczone zza granicy generatory prądu. Z Polski do Lwowa dotarła kolejna partia potężnych agregatów prądotwórczych.


Petrykowskie wzory przybliżają zwycięstwo Ukrainy

Petrykowskie wzory ludowe są wizytówką Ukrainy. Dziesięć lat temu zostały wpisane przez UNESCO na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości. Petrykiwka to wieś w obwodzie dniepropietrowskim, niecałe sto kilometrów od frontu. Jak w czasie wojny radzą sobie jej mieszkańcy - sprawdzili nasi reporterzy.