Strefa starcia

Na swojej konwencji Platforma zaproponowała szeroką koalicję i wspólne listy opozycji do najbliższych wyborów. Chce odsunąć PiS od władzy za wszelką cenę. Tyle, że nie uzgodniła tego z pozostałą częścią opozycji. Co mówi to o kondycji tej partii i jej przywództwa? Trwa konflikt wewnętrzny w Porozumieniu. Krajowy Sąd Koleżeński partii zadecydował, że Jarosław Gowin nie może się już „uważać za prezesa”, a do czasu wyboru nowych władz tę funkcję pełnić ma Przewodniczący Konwencji Krajowej Adam Bielan. Wcześniej Bielan oraz wiceprezes ugrupowania Arkadiusz Urban zostali zawieszeni w prawach członków partii. Gościem programu jest Adam Bielan.

W drugiej części o propozycji szefa Platformy Obywatelskiej Borysa Budki, który zaproponował opozycji rozmowę o przyszłości Polski i ogłosił chęć stworzenia „Koalicji 276”. Koalicja ta miałaby powstać po wyborach, a 276 to - jak wskazywał szef PO - liczba posłów potrzebna do obalenia prezydenckiego weta, by móc realizować zmiany w Polsce. Inne partie opozycyjne przyjęły plan Borysa Budki dość chłodno. „Niepokoi mnie planowanie małżeństwa bez pytania o zdanie wybranka” - przekazał lider Polski 2050 Szymon Hołownia. Z kolei politycy Lewicy zwrócili uwagę, że podczas konferencji PO użyto logotypu Lewicy bez pytania o zgodę. W programie również o kontrowersjach wobec wyjazdu sędzi TK Krystyny Pawłowicz do ośrodka rehabilitacyjnego i przyznania jej ochrony SOP. W studio Dominik Tarczyński (PiS),
Renata Niewitecka (KO), Andrzej Szejna (Lewica), Kamil Bortniczuk (Porozumienie) i Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego).