Strefa starcia

Większość w Parlamencie Europejskim porozumiała się z niemiecką prezydencją w sprawie powiązania wypłaty wynegocjowanych środków unijnych z przestrzeganiem praworządności. Decyzja w tej sprawie miałaby być podejmowana przez państwa członkowskie większością kwalifikowaną. Traktat, w którym znajdują się zapisy o funkcjonowaniu UE, w tej kwestii mówi o jednomyślności. Premierzy Polski i Węgier zapowiedzieli weto w tej sprawie.
Przez epidemię koronawirusa spowolnienie gospodarcze dotyka praktycznie całą Europę. W Austrii zapowiedziano całkowity lockdown. Kanclerz Niemiec, Angela Merkel, uprzedziła rodaków, że poluzowanie obostrzeń jest w listopadzie mało prawdopodobne. Pogarszająca się sytuacja epidemiczna prowadzi do tragicznych decyzji w niektórych krajach. Szwedzkie media donoszą o przypadkach odmawiania leczenia w ramach selekcji prewencyjnej. Nadzieję niesie szczepionka.
Gośćmi programu byli: Jan Mosiński (PiS), Maciej Gdula (Lewica), Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego), Edyta Hołdyńska („Sieci”), Jacek Saryusz-Wolski (europoseł PiS), Stanisław Bukowiec (Porozumienie), Stefan Krajewski (PSL).