Sprawa dla reportera

W pierwszej części podejmiemy sprawę mężczyzny, który walczy z byłą partnerką o prawo do opieki nad dzieckiem. Sąd przyznał córkę matce, ponieważ według biegłych psychologów i psychiatrów ojciec ma osobowość narcystyczną, nie ma krytycznego wglądu w swoje postępowanie oraz przetrzymuje dziecko wbrew decyzji wymiaru sprawiedliwości. Ponadto został skazany nieprawomocnie za defraudację pieniędzy we własnej spółce developerskiej, co matka podnosi w sądzie jako argument przeciwko niemu w walce o dziecko. Mężczyzna natomiast zarzuca byłej partnerce, że źle wychowała córki z poprzedniego związku, ponieważ dziewczęta publikują w sieci kontrowersyjne treści. Obawia się, że ich wspólne dziecko przejmie złe wzorce od przyrodnich sióstr.

Sprawa lokatorów kamienicy, która w zeszłym roku została zniszczona w pożarze. Powodem zaprószenia ognia mogło być zwarcie instalacji oraz wadliwie wykonane kominy. Mieszkańcy zostali bez dachu nad głową, burmistrz zapewnił krótkoterminową pomoc (najem na kilka miesięcy). W sądzie trwa sprawa z ubezpieczycielem budynku, lokatorów nie stać na samodzielny wynajem mieszkań.

Kontynuacja sprawy Justyny, młodej dziewczyny, która urodziła się z wadą kończyny dolnej, a jej wielkim marzeniem jest zatańczyć na własnym ślubie. Dzięki pomocy widzów udało się sfinansować operację biodra, która odbyła się w Instytucie dra Paleya na Florydzie. Justyna nie czuje już bólu, który do niedawna towarzyszył jej na co dzień, dużo lepiej chodzi i chce podziękować widzom Sprawy dla reportera za okazane serce. Jednak potrzebna jest kolejna operacja dr Paley naprawi Justynie kolano, koszt leczenia to kilkaset tysięcy dolarów. Caritas Polska uruchomi sms pomocowy. Ponadto Justyna potrzebuje pomocy prawnej, ponieważ odmówiono jej renty jedynego źródła dochodu.

Jeden z ekspertów SDR organizuje transporty z pomocą humanitarną na Ukrainę. Poprosił redakcję o nagłośnienie jego działalności, ponieważ skończyły się już środki na racje wysokoenergetyczne dla wojska i ludności cywilnej oraz na kuchenki jednorazowe, potrzebne są też pieniądze na paliwo. Caritas Polska uruchomi sms pomocowy, żeby widzowie mogli włączyć się w pomoc walczącej Ukrainie. Ostatnia część będzie kontynuacją sprawy Adelki, kilkunastomiesięcznej dziewczynki z Ukrainy, która dzięki pomocy widzów SDR otrzymała najdroższy lek świata, który zatrzymał SMA. Adelka robi niesamowite postępy, samodzielnie je i próbuje chodzić. Rodzice chcieliby podziękować za pomoc finansową.