Sprawa dla reportera

W pierwszej części programu podejmiemy sprawę małżeństwa rolników, którzy kilkanaście lat temu darowali swoje doskonale prosperujące gospodarstwo sadownicze najmłodszemu, ukochanemu synowi, w zamian za opiekę nad nimi oraz zobowiązanie obdarowanego do prowadzenia działalności rolniczej na przejętych gruntach. Dziś proszą o pomoc w sądowym cofnięciu darowizny, ponieważ, jak twierdzą, młody rolnik po tym jak poznał w internecie kobietę, porzucił ich oraz ziemię, trwoni nagromadzony przez pokolenia majątek, a na gospodarstwo przyjeżdża sporadycznie, głównie po to by uprzykrzać życie schorowanym rodzicom.

Druga część będzie stanowić kontynuację sprawy aktora i zawodnika MMA, Jacka Murańskiego, który w jednym z poprzednich odcinków prosił o interwencję, ponieważ twierdził, że został niewinnie skazany za pobicie dwóch mężczyzn. Przedstawiał liczne dowody wskazujące, że Sąd mógł się pomylić wydając wyrok – m.in. na drugi dzień po rzekomym, niezwykle brutalnym pobiciu jeden z pokrzywdzonych był w urzędzie, gdzie obsługujące go urzędniczki nie zauważyły na jego twarzy ani ciele żadnych śladów zmasakrowania.

W ostatniej części podejmiemy sprawę dwuletniej Weroniki, u której kilka tygodni temu zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni. Dziewczynka urodziła się w Anglii, gdzie przez ostatnie kilka lat mieszkali jej rodzice i gdzie niestety do tej pory nie ma badań przesiewowych wykrywających SMA we wczesnym stadium.